Asistent/ă Medical/ă de Gardă

IMSP Centrul Republican de Reabilitare pentru Copii Anunță concurs de Angajare pentru funcția de:

Locație: IMSP Centrul Republican de Reabilitare pentru Copii, Chișinău, Republica Moldova
Tipul postului: Full-time, de gardă
Program: Schimburi de zi și noapte

Descrierea postului:

Centrul Republican de Reabilitare pentru Copii este în căutarea unei asistente medicale / unui asistent medical dedicat/e și competent/e pentru a se alătura echipei noastre. Postul implică asigurarea îngrijirii medicale de calitate pentru copiii noștri pacienți, în cadrul unui program de gardă. Candidatul ideal trebuie să fie empatic, să aibă experiență în domeniul pediatriei și să fie capabil să gestioneze situații de urgență cu calm și profesionalism.

Responsabilități principale:

  • Monitorizarea stării de sănătate a pacienților.
  • Oferirea de suport emoțional copiilor și familiilor acestora.
  • Colaborarea cu echipa medicală pentru a asigura îngrijirea optimă a beneficiarilor.
  • Gestionarea situațiilor de urgență medicală și aplicarea măsurilor corespunzătoare.
  • Menținerea documentației medicale în conformitate cu standardele instituției.

Cerințe:

  • Diplomă de asistent medical generalist recunoscută la nivel național.
  • Experiență de minim 1 ani într-un post similar, preferabil în domeniul pediatriei.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții.
  • Capacitatea de a lucra în ture, inclusiv pe timpul nopții și în weekenduri.
  • Competențe de lucru în echipă și adaptabilitate la un mediu dinamic.

Oferim:

  • Un mediu de lucru profesionist și suportiv.
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.

Dacă ești o persoană empatică, cu pasiune pentru îngrijirea copiilor și dorești să faci parte dintr-o echipă dedicată, te invităm să ne trimiți CV-ul tău la adresa de email: resurseumanecrrc@gmail.com sau la telefon 068639656.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la îmbunătățirea vieții copiilor care au nevoie de tine!

Telefon: 068639656
E-mail: resurseumanecrrc@gmail.com

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide