Asistent/a medical/a superior/ara

Dentino

20 Septembrie 2024

Clinica Stomatologică "Dentino" angajează:

Asigurarea îngrijirii stomatologice de calitate și a suportului necesar pacienților în conformitate cu standardele profesionale și procedurile clinicii stomatologice.

Responsabilități principale:

  • Asistarea medicului stomatolog în procedurile stomatologice diverse, inclusiv tratamente de rutină și intervenții chirurgicale.
  • Pregătirea cabinetului și a instrumentarului necesar pentru fiecare procedură.
  • Asigurarea confortului pacientului și gestionarea anxietății în timpul tratamentelor.
  • Administrarea anesteziei locale și monitorizarea stării pacientului în timpul tratamentului.
  • Efectuarea procedurilor de igienizare și sterilizare a instrumentelor medicale conform normelor sanitare.
  • Consilierea pacienților asupra igienei orale și a regimului post-tratament.
  • Înregistrarea corectă a informațiilor medicale și menținerea confidențialității datelor pacienților.

Cerințe și calificări:

  • Diplomă de licență în asistență medicală generală sau în asistență medicală dentară.
  • Experiență de lucru relevanță în domeniul stomatologiei.
  • Abilități excelente de comunicare și empatie față de pacienți.
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a colabora eficient cu medicul stomatolog și restul personalului clinicii.
  • Cunoștințe solide în gestionarea echipamentelor și instrumentelor stomatologice.
  • Respectarea standardelor etice și a normelor de igienă în cabinetul stomatologic.

Competențe cheie:

  • Abilități clinice și tehnice în asistarea procedurilor stomatologice.
  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a gestiona situații de urgență în cabinetul stomatologic.
  • Orientare către pacient și dorința de a oferi un serviciu de calitate superioară.
  • Capacitatea de a adapta tehnicile și procedurile conform standardelor clinice actuale.

Condiții de lucru:

  • Salariul competitiv;
  • Proces de instruire și suport continuu;
  • Echipă de oameni deschiși, peste 80 angajați, pasionați și orientați spre rezultat;
  • Tratament la prețuri speciale pentru angajați;
  • Atenție / mic prezent a aniversările zilelor de naștere;
  • Îți oferim stabilitate într-o companie care are mai mult de 10 ani pe piața Moldovei;
  • Instruim candidații fără experiență
  • Mediu de lucru placul cu birou contemporan;
  • Program de lucru: 9.00 – 18.00

hr@dentus.md
+(373) 68 797 799, Cristina
Chișinău, str. Gheorghe Asachi 4
www.dentus.md
www.dentino.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide