Director financiar

IMC Group

10 Septembrie 2024

IMC Group, Holding care activeaza cu success pe piata Republicii Moldova in domeniile B2B, Comert si Distributie internationala, Constructii si altele, anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Responsabilităţi:

  • Întocmirea şi elaborarea bugetelor;
  • Analiza financiară a activităţii întreprinderii;
  • Prognosticarea şi planificarea activităţii financiare a companiei;
  • Estimarea oportunităţii şi eficacităţii investiţiilor de capital şi /sau atragerii de investiţii sau credite;
  • Elaborarea rapoartelor şi /sau a dărilor de seamă specifice;
  • Elaborarea strategiilor investiționale pe termen scurt, lung și mediu;
  • Elaborarea business planurilor pe pe termen scurt, lung și mediu.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Experienţă la un post similar min. 3 ani;
  • Studii superioare economice, financiare;
  • Studii postuniversitare de specialitate, constituie un avantaj;
  • Cunoaşterea limbilor: română, rusă şi engleză (condiție obligatorie);
  • Capacităţi organizatorice şi analitice înalte;
  • Cunoaşterea programelor MS Office, Excel la nivel avansat;
  • Experienţă la atragerea investițiilor internaționale.

Alte informatii

  • Salariu se discută individual la interviu.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică: receptie@imc.md.

Vă rugăm să indicați poziția pentru care aplicați!

Doar persoanele ce vor corespunde cerinţelor vor fi contactate.

Telefon: 078803010
E-mail: receptie@imc.md

Alte anunțuri publicate de această companie