Sef laborator mun. Cahul

MedExpert

20 Septembrie 2024

Suntem lideri în efectuarea celor mai avansate investigaţii medicale de laborator din ţară.

Compania este în dezvoltare continuă și, din acest motiv, suntem în căutarea unui coleg nou în funcția de:

Cerințe fata de candidat:

  • Studii superioare in medicina, biologie, specializare medicina de laborator;
  • Experiența în calitate de Șef de laborator analize medicale;
  • Stagiu de munca in domeniu minim 5 ani;
  • Experiență și cunoașterea metodelor (biochimice, imunoenzimatice, hematologice,clinica generală, etc.);
  • Cunoașterea standardelor din domeniul medicinii de laborator;
  • Calități organizatorice excelente;
  • Corectitudine si respectarea valorilor de baza ale laboratorului;
  • Cunoașterea calculatorului nivel avansat;
  • Calități excelente de conducere și motivație;
  • Capacitate de analiza şi sinteză, orientare spre rezultat.

Responsabilități:

  • Asigurarea realizării calitative şi la timp a investigaţiilor de laborator;
  • Asigurarea confidenţialităţii datelor pacienților;
  • Asigurarea funcţionării ,menţinerii şi îmbunătăţirii Sistemului de Management al calităţii în laborator;
  • Distribuirea lucrului către angajaţi;
  • Efectuarea nemijlocită a unor investigaţii;
  • Implementarea noilor metode în practică:
  • Organizarea şi realizarea măsurilor de ridicare a nivelului de calificări personalului laboratorului la locul de muncă;
  • Organizarea utilizării raţionale a utilajului de laborator şi a reactivilor;
  • Responsabilitatea efectuării permanente a controlului de calitate;
  • Elaborarea procedurilor specifice şi instrucţiunilor de lucru;
  • Verificarea şi aprobarea Buletinelor de analize ;
  • Asigurarea îmbunătăţirii continue prin reducerea riscului de erori la toate procesele din laborator.

Compania oferă:

  • Salariul motivat;
  • Posibilitatea de a lucra într-un Laborator Medical performant de ultimă generație;
  • Posibilități de dezvoltare și creștere profesională;
  • Achitarea cheltuielilor de cazare sau transport în cazul deplasării din altă localitate;
  • Pachet social.

Candidatii sunt rugati sa expedieze CV-ul cu poza in limba romana pe adresa electronica: resurse.umane@imunotehnomed.md sau sa telefoneze la numarul de telefon: 068237944

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide