Specialist în reparația terminalelor mobile

Moldtelecom

21 Septembrie 2024

Anunțăm următorul post vacant:

Oferta este valabilă pentru studenți și specialiști licențiați.

SE OFERĂ:

  • grafic de lucru full time (8 ore)
  • pachet atractiv de recompense și beneficii (salariu fix + bonus lunar în funcție de rezultate)
  • training de dezvoltare a abilităților (din contul companiei)
  • posibilitate de dezvoltare a carierei
  • angajare oficială cu contract de muncă

ATRIBUȚII DE FUNCȚIE:

  • deservește abonatul ce se adresează cu un deranjament legat de funcționalitatea terminalului mobil (modem, telefon) achiziționat de la operator
  • primește terminale mobile defecte cât de la abonat direct, atât și de la filiale companiei centralizat, în scopul efectuării lucrărilor de diagnostice /reparației
  • transmite, preia la /de la Service Centre externe terminalele mobile în scopul reparației
  • efectuează lucrări de diagnostică/reparație, instalare, configurare a terminalelor mobile
  • efectuează rapoarte, statistici, întocmește acte de defecțiune cât și alte documente zilnice și lunare
  • gestionează efectiv sarcinile zilnice a grupului din care face parte
  • respectă termenii legali de reparație

CERINȚE:

  • studii medii sau superioare.
  • cunoașterea calculatorului la nivel de administrator.
  • cunoștințe practice în reparația și deservirea echipamentelor electronice ( hard/ soft , avantaj terminale mobile).
  • cunoașterea modelelor și caracteristicilor terminalelor mobile actuale cât și configurarea lor.
  • cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă, cunoașterea limbii engleze nivel tehnic.
  • abilități de a lucra în echipă.
  • abilități analitice.

Doar candidații selectați vor fi contactați pentru a fi invitați la interviu.

E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 022 570 672

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide