Ghid pacient

Dentino

20 Сентября 2024

Clinica Stomatologică "Dentus Dentino" angajează:

Responsabilități și Sarcini:

Informare și Educație:

  • Explică procedurile stomatologice într-un mod accesibil și prietenos pentru copii și părinți.
  • Oferă informații despre igiena orală, prevenirea problemelor dentare și îngrijirea post-tratament.

Asistență Pacient:

  • Întâmpină pacienții și familiile acestora la sosirea în clinică.
  • Răspunde întrebărilor și îndoielilor legate de tratamente, proceduri și politicile clinicii.
  • Coordonează programările și asigură gestionarea eficientă a timpului de tratament.
  • Înregistrează și actualizează informațiile pacientului în sistemul clinicii.

Asistență Emoțională:

  • Îmbunătățește experiența pacientului prin abordări empatice și tehnici de reducere a anxietății.
  • Colaborează cu echipa pentru a dezvolta și implementa strategii de confort și încredere pentru pacienții copii.

Cerințe:

Educație și Experiență:

  • Studii superioare
  • Experiență anterioară în lucrul cu copii și familiile acestora reprezintă un avantaj.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu copii și adulți.
  • Abilitatea de a explica concepte complexe într-un mod simplu și accesibil.
  • Empatie, răbdare și abilități de rezolvare a problemelor.
  • Capacitatea de a lucra într-o echipă multidisciplinară.

Condiții de Lucru:

  • Lucru într-un mediu clinic, cu interacțiune frecventă cu pacienți și familiile acestora.
  • Program de lucru flexibil, inclusiv posibile ore suplimentare sau lucrul în week-end, în funcție de necesitățile clinicii.
  • Pachet salarial competitiv.
  • Posibilități de dezvoltare profesională și educațională.
  • Mediu de lucru prietenos și dinamic, cu echipă de profesioniști dedicată.

Pentru a aplica pentru această poziție, vă rugăm să trimiteți CV-ul la recrutare@dentus.md.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть