Poștaș

Poșta Moldovei

19 Сентября 2024

Î.S. ”Poșta Moldovei” specializată în recepționarea, prelucrarea, transportarea și distribuirea trimiterilor, una dintre cele mai mari organizații de acest gen din țară, anunță spre ocupare postul de:

Poștaș

Responsabilități:

  • distribuirea trimiterilor poștale interne / internaționale, cu respectarea regulilor privind prestarea serviciilor poștale, procedurilor interne
  • primirea trimiterilor poștale, edițiilor periodice, materialului publicitar, facturilor de plată etc., si distribuirea acestora destinatarilor în timp util;
  • asigurarea distribuirii pensiilor și alocațiilor sociale în conformitate cu reglementările în vigoare;
  • colectarea corespondenței din cutiile poștale de scrisori, conform graficului stabilit.

Cerințe:

  • să posede limba de stat și limba rusă
  • studii medii
  • experiența în domeniu constituie un avantaj

Calități personale:

  • capacitate de organizare a activității;
  • capacitate de autoinstruire și îmbunătățire permanentă a performanțelor personale
  • corectitudine, operativitate, onestitate și amabilitate;
  • obiectivitate, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);
  • comportament decent; rezistență la efort și stres;
  • conduită morală și profesională desăvârșită.

Oferim:

  • Program de lucru stabil;
  • Oportunitate de angajare pe termen lung;
  • Posibilitate de dezvoltare personală;
  • Pachet social deplin și alte avantaje motivaționale;
  • Salariu  decent în creștere - 7150 lei.
  • Tichet de masă

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md, indicând funcția pentru care candidează.
Informaţii suplimentare la tel. (022) 251-221; 079924745.

La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.

E-mail: hr@posta.md
Telefon: (022) 251-221; 067101580

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть