Specialist principal Grupul organizare vînzari si raportare, Serviciul suport vînzări, Direcția vînzări retail

Moldtelecom

19 Сентября 2024

Anunțăm următorul post vacant:

OBIECTIVUL POSTULUI:
Asigurarea raportării zilnice a vânzărilor serviciilor de comunicaţii electronice pe segmentul retail și bussines, repartizarea şi evidenţa conectărilor noi, veniturilor din conectări, rezilierilor, reîncheierilor etc. în corespundere cu obiectivele şi planurile strategice al S.A.”Moldtelecom”.

ATRIBUȚII:

  • Repartizează conectările, veniturile, rezilierile, reîncheierile etc. lunare, trimestriale pe canale de vânzări, regiuni, servicii, tehnologii;
  • Monitorizează îndeplinirea planurilor pe conectări, venituri din vânzări, rezilieri, reîncheieri etc. şi elaborează rapoarte cu prezentarea lor ulterioară conducerii ierarhic superiore;
  • Elaborează şi gestionează zilnic rapoartele cu privire la situaţia vânzărilor, rezilierilor, reîncheierilor etc. pe Departamentul comercial;
  • introducerea, calcularea, verificarea plăților variabile pe segmentul retail.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • Competențe în domeniul planificării economice, deținerea intrumentelor de statistică economică
  • Cunoaşterea MS Office (Word, Excel, PowerPoint), navigare Internet;
  • Cunoaşterea întregii game de servicii de telecomunicaţii prestate;
  • Abilitate de analizare şi structurare a informaţiilor obţinute şi prezentarea concluziilor
  • Abilități dezvoltate de comunicare și prezentare a informațiilor în scris și oral;
  • Cunoastearea aplicatiilor Docum, MindBill;
  • Studii superioare in domeniul telecomunicatii, economie.

Persoanele interesate sunt invitaţi să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menționând postul pentru care aplică (Specialist principal organizare vînzări și raportare). Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.

Informaţii adiţionale la tel. 570 731

E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 570 731

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть