CTO (Chief Technical Officer)

Purple

20 Сентября 2024

Suntem în căutarea unui CTO (Chief Technical Officer) cu experiență în dezvoltarea și managementul tehnic pentru a ne alătura echipei și a ne ghida în implementarea și optimizarea soluțiilor tehnice de top.

Cerințe:

  • Experiență relevantă: Minim 3 ani de experiență în dezvoltarea și administrarea site-urilor web și/sau aplicațiilor, inclusiv în arhitectura sistemelor și managementul echipelor tehnice.
  • Cunoștințe tehnologice avansate: Experiență cu tehnologii de front-end și back-end, platforme CMS, gestionarea hosting-ului, administrarea domeniilor și utilizarea platformelor de management al site-urilor (Plesk, cPanel).
  • Gândire strategică: Capacitatea de a dezvolta și implementa strategii tehnice care să sprijine obiectivele de afaceri, cu accent pe optimizarea conversiilor și scalabilitatea soluțiilor tehnice.
  • Abilități de management: Experiență în conducerea unei echipe tehnice, inclusiv Project Manageri, UI/UX Designeri, Analiști și Programatori, cu capacitatea de a gestiona simultan până la 5 proiecte per lună.
  • Abilități de rezolvare a problemelor: Capacitate de a identifica și soluționa rapid problemele tehnice, asigurând funcționarea continuă și eficientă a proiectelor.
  • Managementul proiectelor: Abilitatea de a estima corect timpul necesar pentru dezvoltarea proiectelor tehnice și de a coordona toate fazele acestora, de la planificare la execuție.
  • Comunicare eficientă: Abilități excelente de comunicare și colaborare, necesare pentru a coordona activitatea echipei tehnice și pentru a colabora eficient cu celelalte departamente ale companiei.
  • Viziune inovatoare: Interes pentru tehnologii emergente și tendințe în dezvoltarea software-ului, cu capacitatea de a implementa soluții inovatoare care să diferențieze compania pe piață.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiei tehnice a companiei, aliniată cu obiectivele de afaceri.
  • Coordonarea și supervizarea echipei tehnice, asigurându-se că proiectele sunt livrate la timp și în conformitate cu specificațiile.
  • Evaluarea și optimizarea arhitecturii sistemelor existente pentru a îmbunătăți performanța și scalabilitatea acestora.
  • Monitorizarea și gestionarea infrastructurii IT, inclusiv securitatea cibernetică, pentru a asigura integritatea și disponibilitatea sistemelor.
  • Colaborarea cu echipa de management pentru a identifica oportunități de inovare și pentru a implementa noi tehnologii care să sprijine creșterea companiei.

Oferim:

  • Salariu: 20,000 - 40,000 lei, în funcție de experiență și competențe.
  • Posibilități de dezvoltare profesională: Oportunități de a participa la cursuri de formare și de a avansa într-o companie dinamică și inovatoare.
  • Mediu de lucru colaborativ: Vei lucra alături de o echipă talentată, în care vei avea libertatea de a propune și implementa soluții inovatoare.
  • Proiecte diverse și interesante: Implicare în proiecte care acoperă multiple domenii, oferindu-ți ocazia să îți pui în valoare expertiza tehnică.

Dacă ești un profesionist pasionat, cu o viziune clară și abilități puternice de leadership, te invităm să aplici și să devii parte din echipa noastră!

Trimite CV-ul pe poșta hr@purple.md sau contactează-ne la  078252255.

E-mail: hr@purple.md
078252255

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть