Manager vânzări export (Vinăria), Chișinău

DOPOMOGA GROUP - RECRUITING COMPANY

14 Сентября 2024

Clientul nostru, unul din producători de vinuri din Republica Moldova, care promovează arta respectării tradițiilor și vinurilor moldovenești cu semn de calitate, este în cautare unui

MANAGER VÂNZĂRI EXPORT (VINĂRIA), CHIȘINĂU

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor pentru creșterea vânzărilor de vin pe piețele internaționale;
  • Căutarea și atragerea de noi clienți și parteneri din străinătate;
  • Negocierea cu importatorii, distribuitorii și rețelele de retail;
  • Analiza piețelor externe, inclusiv evaluarea concurenților și a nevoilor clienților;
  • Pregătirea și susținerea prezentărilor despre produsele companiei;
  • Participarea la expoziții internaționale, degustări și alte evenimente pentru promovarea produselor;
  • Colaborarea cu departamentele de marketing și producție pentru optimizarea ofertelor și strategiilor;
  • Gestionarea documentației de export și respectarea normelor și standardelor internaționale de comerț;
  • Monitorizarea și analiza eficienței operațiunilor de export;
  • Soluționarea problemelor și întrebărilor clienților.

Cerințe:

  • Studii superioare în marketing, comerț internațional sau economie;
  • Experiență în vânzări, de preferință în domeniul exportului de vinuri sau produse alimentare;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Cunoașterea procedurilor și documentelor comerciale internaționale;
  • Cunoașterea pachetului MS Office;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor Română și un nivel avansat de Engleză (B1);
  • Capacitate de gândire analitică și rezolvare a problemelor;
  • Proactivitate, orientare spre rezultate și abilitatea de a lucra în echipă;
  • Interes pentru industria vinicolă și dorința de a se dezvolta în acest domeniu.

Compania oferă:

  • Program de lucru L-V 9:00 – 18:00;
  • Birou în centrul orașului;
  • Salariu atractiv, bază + % din vânzări (posibilitatea de a influența venitul);
  • Posibilitatea de deplasări la expoziții;
  • Oportunități de avansare în carieră.

Dacă sunteți o persoană dinamică, cu viziune strategică și dorință de a se dezvolta în industria vinului, vă invităm să trimiteți CV-ul dvs. la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, specificând titlul postului. Pentru informații suplimentare, vă rugăm să ne contactați la telefon: +373 782 08 500.

E-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com
+373 782 08 500

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть